Muzyka fal. Głuchym Brytyjczykom udało się nagrać dźwięki Wi-Fi

Muzyka fal. Głuchy Brytyjczyk zdołał nagrać dźwięki Wi-Fi

14 th sheet of 2014, 12:47 Ten materiał jest teraz dostępny tylko w języku rosyjskim Głuchy Brytyjczyk Frank Swaine, 32, przerobił swój aparat słuchowy, aby przetworzyć fale Wi-Fi na dźwięki

Uruchomił projekt Phantom Terrains (Illusory Landscape) wraz z projektantem dźwięku Danielem Jonesem, pisze Mashable

.

Pomysł na to połączenie technologii i kreatywności pojawił się wraz z decyzją Brytyjczyka o noszeniu aparatów słuchowych - problemy ze słuchem Swaine'a zaczęły się, gdy miał 20 lat. "Słuchałem tego, co miałem słyszeć zgodnie z ustawieniami aparatu słuchowego. Wtedy pomyślałem, dlaczego inżynierowie mają określać, co słyszę?", wyjaśnił.

Na pierwszy test projektu mężczyzna przeszedł się po siedzibie sił powietrznych, tworząc bezprzewodowy streamer audio. Swain planuje nosić gadżet przez około miesiąc, aby przyzwyczaić się do nowego krajobrazu dźwiękowego. Zamierza też przetestować urządzenie poza miastem, by sprawdzić, w jakiej odległości od zurbanizowanej przestrzeni giną sieci radiowe.

Wcześniej gigant technologiczny Samsung poinformował, że udało mu się pięciokrotnie zwiększyć prędkość protokołu Wi-Fi stosowanego w smartfonach, tabletach i routerach.

Zapisz się na codzienny newsletter
sekcji Techno Cotygodniowe aktualizacje na temat tego, jak technologia zmienia świat Zapisz
się codziennie
o 17:00