3 sposoby na skopiowanie adresu e-mail nadawcy w aplikacji Gmail na telefonie

Zdarza się, że otrzymujesz wiadomość e-mail do skrzynki odbiorczej Gmaila i z jakiegoś powodu chcesz skopiować adres e-mail nadawcy. Na komputerze możesz łatwo skopiować adres e-mail i wkleić go w dowolnym miejscu, ale w telefonie czasami jest to dość trudne. W tym artykule opowiem o trzech sposobach, dzięki którym można łatwo skopiować adres e-mail nadawcy w aplikacji Gmail w telefonie.

Przeczytaj też: 2 sposoby kopiowania tekstu z obrazów na Androida i iPhone'a

Sposoby kopiowania adresu e-mail nadawcy w aplikacji Gmail

Spis treści

  • Sposoby kopiowania adresu e-mail nadawcy w Gmailu
    • Stuknij i przytrzymaj, wybierz i skopiuj
    • Kliknij adres e-mail
    • Kopiowanie z okna Przekazywanie poczty

Jak wspomniano, na telefonach z systemem Android Gmail nie pozwala kopiować adresu e-mail nadawcy bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej, ale są pewne obejścia tego problemu. Czytaj dalej, aby poznać wszystkie szczegóły!

Stuknij i przytrzymaj, wybierz i skopiuj

Na niektórych urządzeniach i w przypadku niektórych wiadomości e-mail można po prostu skopiować adres e-mail nadawcy, tak jak kopiuje się inny tekst. Oznacza to, że najpierw możesz spróbować skopiować wiadomość w tradycyjny sposób. Jeśli nie otworzy się nowe okno, a po stuknięciu i przytrzymaniu zostaną wyświetlone opcje, możesz przystąpić do kopiowania.

1. Po prostu otwórz wiadomość e-mail, a następnie stuknij i przytrzymaj adres e-mail nadawcy.

2. Pojawią się takie opcje, jak Kopiuj, Udostępnij i Wybierz wszystko.

3. Stuknij opcję Kopiuj, a wiadomość e-mail zostanie skopiowana.

Jeśli to nie działa, możesz stuknąć nazwę nadawcy i przytrzymać ją, a następnie zacząć zaznaczać, wtedy nazwa nadawcy i adres e-mail zostaną zaznaczone i będzie można je skopiować.

Kliknij adres e-mail

Jest to prawdopodobnie najprostszy sposób na skopiowanie dowolnego adresu e-mail w telefonie, niezależnie od tego, czy aplikacja na to pozwala, czy nie. Po stuknięciu łącza z adresem e-mail nadawcy zostanie otwarte nowe okno tworzenia wiadomości i można z niego kopiować adres.

1. Otwórz wiadomość e-mail, z której chcesz skopiować adres.

2. Stuknij strzałkę przy nazwie nadawcy, a następnie adres e-mail.

3. Zostanie otwarte nowe okno komponowania z adresem e-mail nadawcy w adresie odbiorcy. Stuknij go jeszcze raz.

4. Teraz pod adresem e-mail zobaczysz dwie opcje. Możesz po prostu stuknąć w "Kopiuj", aby skopiować stamtąd adres e-mail i wkleić go w dowolnym miejscu.

Kopiowanie z okna przekazywania poczty

Gdy przekazujesz komuś wiadomość e-mail, zawiera ona wszystkie informacje, w tym adres e-mail oryginalnego nadawcy, datę i godzinę itd. Dlatego jeśli chcesz skopiować adres e-mail dowolnego nadawcy, po prostu przekaż tę wiadomość dalej, a nie wysyłaj jej.

1. Wystarczy kliknąć przycisk prześlij dalej, a w następnym oknie zostaną wyświetlone wszystkie szczegóły wiadomości e-mail.

2. W tym oknie możesz skopiować adres nadawcy i wkleić go gdziekolwiek chcesz.

Tak oto wygląda sposób kopiowania adresu e-mail nadawcy w aplikacji Gmail w telefonie. Więcej takich wskazówek i trików znajdziesz na Gadgets To Use!

Możesz też śledzić nasze najnowsze wiadomości techniczne w Google News, a także porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołączyć do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybować kanał GadgetsToUse Youtube, gdzie znajdziesz najnowsze recenzje.