3 sposoby na skopiowanie adresu e-mail nadawcy w aplikacji Gmail na telefonie


Sprawdź ofertę akcesoriów do smartfona

Powerbank Hama Power pack Supreme 24HD 24000 mAh Kup teraz
Słuchawki bezprzewodowe Hama „Spirit Pure“ Bluetooth IPX5 czarne Kup teraz
Uchwyt na telefon Hama Uniwersalny uchwyt rowerowy GSM, 5 – 9 cm Kup teraz

Zdarza się, że otrzymujesz wiadomość e-mail do skrzynki odbiorczej Gmaila i z jakiegoś powodu chcesz skopiować adres e-mail nadawcy. Na komputerze możesz łatwo skopiować adres e-mail i wkleić go w dowolnym miejscu, ale w telefonie czasami jest to dość trudne. W tym artykule opowiem o trzech sposobach, dzięki którym można łatwo skopiować adres e-mail nadawcy w aplikacji Gmail w telefonie.

Przeczytaj też: 2 sposoby kopiowania tekstu z obrazów na Androida i iPhone'a

Sposoby kopiowania adresu e-mail nadawcy w aplikacji Gmail

Spis treści

  • Sposoby kopiowania adresu e-mail nadawcy w Gmailu
    • Stuknij i przytrzymaj, wybierz i skopiuj
    • Kliknij adres e-mail
    • Kopiowanie z okna Przekazywanie poczty

Jak wspomniano, na telefonach z systemem Android Gmail nie pozwala kopiować adresu e-mail nadawcy bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej, ale są pewne obejścia tego problemu. Czytaj dalej, aby poznać wszystkie szczegóły!

Stuknij i przytrzymaj, wybierz i skopiuj

Na niektórych urządzeniach i w przypadku niektórych wiadomości e-mail można po prostu skopiować adres e-mail nadawcy, tak jak kopiuje się inny tekst. Oznacza to, że najpierw możesz spróbować skopiować wiadomość w tradycyjny sposób. Jeśli nie otworzy się nowe okno, a po stuknięciu i przytrzymaniu zostaną wyświetlone opcje, możesz przystąpić do kopiowania.

1. Po prostu otwórz wiadomość e-mail, a następnie stuknij i przytrzymaj adres e-mail nadawcy.

2. Pojawią się takie opcje, jak Kopiuj, Udostępnij i Wybierz wszystko.

3. Stuknij opcję Kopiuj, a wiadomość e-mail zostanie skopiowana.

Jeśli to nie działa, możesz stuknąć nazwę nadawcy i przytrzymać ją, a następnie zacząć zaznaczać, wtedy nazwa nadawcy i adres e-mail zostaną zaznaczone i będzie można je skopiować.

Kliknij adres e-mail

Jest to prawdopodobnie najprostszy sposób na skopiowanie dowolnego adresu e-mail w telefonie, niezależnie od tego, czy aplikacja na to pozwala, czy nie. Po stuknięciu łącza z adresem e-mail nadawcy zostanie otwarte nowe okno tworzenia wiadomości i można z niego kopiować adres.

1. Otwórz wiadomość e-mail, z której chcesz skopiować adres.

2. Stuknij strzałkę przy nazwie nadawcy, a następnie adres e-mail.

3. Zostanie otwarte nowe okno komponowania z adresem e-mail nadawcy w adresie odbiorcy. Stuknij go jeszcze raz.

4. Teraz pod adresem e-mail zobaczysz dwie opcje. Możesz po prostu stuknąć w "Kopiuj", aby skopiować stamtąd adres e-mail i wkleić go w dowolnym miejscu.

Kopiowanie z okna przekazywania poczty

Gdy przekazujesz komuś wiadomość e-mail, zawiera ona wszystkie informacje, w tym adres e-mail oryginalnego nadawcy, datę i godzinę itd. Dlatego jeśli chcesz skopiować adres e-mail dowolnego nadawcy, po prostu przekaż tę wiadomość dalej, a nie wysyłaj jej.

1. Wystarczy kliknąć przycisk prześlij dalej, a w następnym oknie zostaną wyświetlone wszystkie szczegóły wiadomości e-mail.

2. W tym oknie możesz skopiować adres nadawcy i wkleić go gdziekolwiek chcesz.

Tak oto wygląda sposób kopiowania adresu e-mail nadawcy w aplikacji Gmail w telefonie. Więcej takich wskazówek i trików znajdziesz na Gadgets To Use!

Możesz też śledzić nasze najnowsze wiadomości techniczne w Google News, a także porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołączyć do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybować kanał GadgetsToUse Youtube, gdzie znajdziesz najnowsze recenzje.