Elektronika noszona - Rodzaje urządzeń noszonych


Sprawdź ofertę akcesoriów do smartfona

Powerbank Hama Power pack Supreme 24HD 24000 mAh Kup teraz
Słuchawki bezprzewodowe Hama „Spirit Pure“ Bluetooth IPX5 czarne Kup teraz
Uchwyt na telefon Hama Uniwersalny uchwyt rowerowy GSM, 5 – 9 cm Kup teraz

Nowoczesne urządzenia wearables potrafią wszystko: liczyć kroki, monitorować tętno i jakość snu. Jakie inne zastosowania mają niektóre rodzaje elektroniki do noszenia i jakie inne opcje oferują? Jakie są ich cechy charakterystyczne? To wszystko znajdziesz tutaj!

Wearables to małe, elektroniczne gadżety, które nosimy na naszym ciele. Pomagają nam monitorować postępy podczas treningów i kontrolować stan naszego zdrowia. Poprawiają jakość naszego życia. Wearables są dziś w ofercie większości producentów smartfonów i sprzętu elektronicznego, np. nawigacji GPS. Znajdują one szerokie zastosowanie w sporcie, outdoorze, fitnessie, a w najbardziej zaawansowanych - w medycynie, wojsku i obronie.

Większość elektroniki wearable może być używana razem. Aby zainstalować aplikację Galaxy, wystarczy to zrobić. Co to jest? To oprogramowanie, które pozwala zobaczyć na smartfonie wszystkie dane analityczne, jakie dostarcza smartband/smartwatch. Za pomocą zegarka można sterować muzyką i migawkami smartfona, a także sprawdzać stan słuchawek bezprzewodowych.

Elektronika noszona - Rodzaje urządzeń

Istnieją dwa rodzaje urządzeń wearables, które można wybrać: smartwatch lub smartband. Czym charakteryzują się te urządzenia?

Smartwatch

Smartwatch to zegarek typu smartwatch. Monitoruje on aktywność fizyczną użytkownika i wykonuje podstawowe funkcje życiowe. Urządzenie to z pozoru wygląda jak zwykły zegarek. Jednak system operacyjny znajdujący się w środku jest zupełnie inny. Urządzenie posiada pamięć, szereg czujników oraz system operacyjny (np. Tizen, Android lub iOS). Smartwatche łączą wszystkie te elementy, aby mierzyć puls, ciśnienie krwi i poziom tlenu we krwi. Mierzą również poziom stresu, spalone kalorie, przebyty dystans, jakość i długość snu oraz spalone kalorie. Zegarek potrafi również rozpoznawać różne aktywności i odpowiednio dostosowywać parametry.

Wyświetlacz pokaże Ci Twoje wyniki. Aby zbierać i przechowywać dane, należy pobrać aplikację na telefon. Wiele zegarków ma wbudowany GPS, więc zegarek nie musi być podłączony do smartfona, aby dokonywać pomiarów.

Smartwatche są odporne na wodę i kurz. Wiele modeli może rejestrować pomiary podczas pływania w basenie. Gadżety te są wyceniane w zależności od liczby czujników, funkcjonalności i materiałów, z których są wykonane. Najprostszy zegarek można kupić już za 100 zł.

Inteligentny dom

Smartband to skrót od smart opaska sportowa. Urządzenie to posiada niewielki prostokątny wyświetlacz, na którym wyświetlane są podstawowe pomiary. Opaska posiada pamięć i system operacyjny, tak jak smartwatch. Ma jednak bardzo ograniczone możliwości, w przeciwieństwie do zegarka. Akcesorium mierzy tętno, kroki, spalone kalorie oraz aktywność. Wyświetlacz nie zawiera szczegółowych informacji. Aby przeanalizować dane, należy skorzystać z aplikacji na smartfonie. Wiele modeli smartbandów jest wodoodpornych, więc możesz biegać lub pływać w deszczu.

Smartbandy mają wydajną baterię. Dzięki temu możesz biegać przez kilka dni na jednym ładowaniu.

Opaski sportowe są często tańsze od zegarków, a ich ceny zaczynają się już od mniej niż 50 zł.

Maxcom Fit FW22, nowoczesny zegarek sportowy, zamknięty jest w obudowie w stylu retro. Urządzenie wyposażono w kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 160 x 80 pikseli oraz matrycę TFT. Bluetooth 4.0 umożliwia komunikację sprzętu ze smartfonem i jest kompatybilny zarówno z systemem Android, jak i iOS. Zegarek posiada pulsoksymetr, pulsometr oraz ciśnieniomierz, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy Twój trening jest bezpieczny. Smartwatche mogą również monitorować jakość snu i pokazywać, ile kroków zrobiłeś. Zegarek wyświetla powiadomienia z portali społecznościowych oraz informuje o przychodzących sms-ach i połączeniach. Funkcja sterowania migawką aparatu w telefonie ułatwi Ci robienie świetnych selfies. Urządzenie wyposażone jest w pojemną baterię, która wytrzyma do 10 dni bez konieczności ładowania.

Smartwatch Galaxy Watch 4 Classic może być używany ze wszystkimi Twoimi aplikacjami i smartfonami. Wszystko to jest możliwe dzięki nowemu systemowi Wear OS Powered By Samsung, stworzonemu we współpracy z Google. Teraz masz dostęp do najpopularniejszych aplikacji, takich jak Mapy Google i Sklep Play, Google Pay, YouTube i Google Pay. Możesz również pobrać aplikację na swój zegarek zaraz po jej zainstalowaniu na smartfonie (pod warunkiem, że aplikacja jest w odpowiedniej wersji).

Galaxy Watch 4 Classic wyposażony jest w znane programy, w tym asystenta zdrowia, który mierzy ciśnienie krwi, tętno, EKG, analizuje sen i liczy spalone kalorie. Zegarek może być używany do monitorowania postępów podczas treningu lub ustawić limit czasowy. W tym modelu dostępna jest nowa funkcja BIA (szybka analiza składu ciała). Gadżet może zmierzyć masę tkanki mięśniowej, tłuszczu i wody w organizmie z dokładnością do 98% w zaledwie 15 sekund.

Smartwatch charakteryzuje się ponadczasowym designem. Koperta mierzy 46 mm średnicy i została wykonana ze stali nierdzewnej. Do wzmocnienia wyświetlacza Super Amoled mierzącego 1,4 cala użyto szkła Corning Gorilla Glass DX+. Posiada on obrotowy bezel, który pozwala na precyzyjną nawigację. Urządzenie jest wodoodporne zgodnie z normą IP68 i 5 ATM.