Słuchawki i laptopy. Czym zaskoczyło Apple podczas styczniowej prezentacji


Sprawdź ofertę akcesoriów do smartfona

Powerbank Hama Power pack Supreme 24HD 24000 mAh Kup teraz
Słuchawki bezprzewodowe Hama „Spirit Pure“ Bluetooth IPX5 czarne Kup teraz
Uchwyt na telefon Hama Uniwersalny uchwyt rowerowy GSM, 5 – 9 cm Kup teraz

 

Wieczorem 18 stycznia Apple przeprowadził swoją drugą prezentację w tym roku, która została nazwana Apple Unleashed

Prezentacja rozpoczęła się od filmu o pierwszym iMacu, który według opowieści został uruchomiony w garażu. Ponadto widzieliśmy, jak tworzony jest dźwięk rozruchu komputerów, a także ewolucję laptopów i komputerów firmy Apple, z naciskiem na przetwarzanie dźwięku. Jak powiedział Tom Cook w filmie, prezentacja firmy skupi się na dwóch rzeczach - muzyce i komputerach.

I rzeczywiście - prezentacja rozpoczęła się od nowego planu subskrypcji Apple Music - Apple Voice, który jest dostępny tylko w 17 krajach (Ukraina nie jest wśród nich). Apple Voice jest rozpoznawany przede wszystkim dzięki HomePod mini i Siri.

To właśnie do nowej generacji inteligentnego głośnika HomePod mini, a następnie przeniesiono prezentację nowości. Głośnik doczekał się kilku wariantów kolorystycznych, w tym - bordowego, niebieskiego i czarnego. Rozpoczęcie sprzedaży nowego gadżetu spodziewane jest w lutym.

Nowy głośnik od Apple / Foto:

ScrinshotPonadto, Apple przeszło do długowiecznych słuchawek AirPods 3, których debiut spodziewany był jeszcze wiosną, razem z iPhone

'ami.

Obudowa nowych słuchawek ma taki sam kształt jak AirPods Pro. Generalnie modele są bardzo podobne, ale cena dzisiejszej nowości jest niższa, w USA zaczyna się od 179 dolarów.

AirPods 3 działają do 6 lat na jednym ładowaniu i do 30 lat z etui

.

Dodatkowo, słuchawki obsługują bezprzewodowe ładowanie MagSafe. Adaptacyjny equalizer (jak w wersji Pro) będzie teraz dostępny także w zwykłych AirPods. Na prezentacji obiecywano, że ładunek 5 xwin wystarcza na rok użytkowania.

Prezentacja słuchawek / Foto:

screenshotWydarzenie dobiegło końca, ale Tom Cook przeszedł od muzyki do głównej nowości - MacBooka Pro i nowych procesorów Apple

.

Apple po raz pierwszy pokazało procesor Apple M1 Pro, który będzie wykorzystywany w nowych MacBookach Pro. Obsłuży on do 32GB pamięci RAM. M1 Pro jest napędzany przez 10-rdzeniowy procesor, dzięki czemu M1 PRO jest do 70% szybszy niż M1. W układzie znajduje się 33,7 miliarda tranzystorów.

Wraz z M1 Pro, firma zaprezentowała również M1 Max, jeszcze bardziej wydajne rozwiązanie z 10 rdzeniami przetwarzającymi i 32 rdzeniami procesora obrazu oraz 64 GB pamięci współdzielonej. M1 Max wykorzystuje 57 miliardów tranzystorów, co jest największym układem wydanym przez Apple.

Nowe układy pozwolą Apple na dodanie nowych funkcji do Logic Pro. Zgodnie z zapowiedzią na prezentacji, będzie można tworzyć własne ścieżki za pomocą notatników.

Są to procesory, które będą montowane w nowych MacBookach Pro. Notebook będzie dostępny w dwóch rozmiarach: 14" i 16". W obu modelach podstawowym procesorem będzie M1 Pro, ale jako opcja dostępny będzie również bardziej wydajny M1 Max.

MacBook Pro został wyposażony w monitory mini-LED z obsługą do 120 GHz, firma odświeżyła notebooka, a raczej dodała HDMI i MagSafe. Najbardziej zauważalną zmianą konstrukcyjną była "brew" na wyświetlaczu.

Zgodnie z zapowiedziami, które pojawiły się podczas premiery, MacBook Pro jest teraz bardziej kompaktowy. Szerokość ok. 17mm i 15,5mm. Touch Bar zniknął, ale klawiatura jest teraz czarna. Rozmiar wyświetlacza został zmniejszony o 24%, a górna ramka jest teraz o 60% węższa. Laptopy otrzymały nowe głośniki z obsługą dźwięku przestrzennego.

Macbook Pro obsługuje szybkie ładowanie - do 50% naładowania w 30 hwy. Cena najnowszego modelu zaczyna się od 1999 dolarów, starszego 16-calowego - od 2499 dolarów.

Wcześniej

napisał, że Apple ma zamiar zmniejszyć liczbę iPhone 13 produkowane w 2021 roku z powodu przedłużającego się niedoboru chipów.

Zauważono, że firma wyprodukuje o 10 milionów mniej nowych smartfonów. Globalny deficyt mikrochipów pojawił się już pod koniec 2020 roku z powodu zwiększonego popytu w związku z pandemią koronawirusów.

"Apple miał oczekiwać, aby 90 milionów nowych modeli iPhone'a w ostatnich trzech miesiącach roku, ale teraz mówi partnerów produkcyjnych, że suma będzie niższa, ponieważ Broadcom Inc i Texas Instruments Inc zmagali się z dostawą wystarczającej ilości komponentów", powiedział raport.

Więcej na: http://top-etui.pl