Istnieje wiele rodzajów ładowarek do telefonów. Porównaj opcje


Sprawdź ofertę akcesoriów do smartfona

Powerbank Hama Power pack Supreme 24HD 24000 mAh Kup teraz
Słuchawki bezprzewodowe Hama „Spirit Pure“ Bluetooth IPX5 czarne Kup teraz
Uchwyt na telefon Hama Uniwersalny uchwyt rowerowy GSM, 5 – 9 cm Kup teraz

Czy wszędzie nosisz swój telefon komórkowy? Bardzo ważne jest, aby Twój telefon był w pełni naładowany. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie dostępnych typów ładowarek, ich zastosowań oraz tego, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza.

Jakie są różne rodzaje ładowarek?

Ładowarka nie jest to samo co ładowarka. Jeśli pożyczysz ładowarkę od przyjaciela, kolegi lub koleżanki, może się okazać, że nie będzie możliwe naładowanie telefonu. Istnieje wiele rodzajów wejść do ładowarek, więc niektóre urządzenia mogą ze sobą nie współpracować. Ważne jest, aby zrozumieć, jak ładowarki są ułożone, abyś mógł określić, które z nich będą działać najlepiej dla Twojego telefonu i które będą działać najlepiej dla Ciebie. Ta podstawowa klasyfikacja rozróżnia ładowarki sieciowe, ładowarki samochodowe i ładowarki indukcyjne. Ważne jest, aby znać typ wejścia USB.

Rodzaje ładowarek

Ze względu na charakter pracy, ładowarki do telefonów można podzielić na sieciowe i samochodowe. Jakie są między nimi różnice i jak działają.

Ładowarki sieciowe

Te akcesoria są często dołączane do smartfona. Akcesoria te ładują telefon bezpośrednio z gniazdka elektrycznego. Jeśli ładowarka jest wyposażona w kabel, który można odłączyć, może być również używana do ładowania telefonu za pomocą portu USB w komputerze lub laptopie. Jest to najbardziej popularny typ ładowarki.

Ładowarki samochodowe

Kable te mogą być używane do ładowania telefonu za pomocą gniazda zapalniczki samochodowej. Kabel może być podłączony z wejściem USB na jednym końcu i kompatybilnym złączem na drugim. Możesz ładować telefon podczas jazdy i korzystać z systemu nawigacji lub odbierać połączenia za pomocą zestawu głośnomówiącego. Ta opcja jest dla tych, którzy dużo podróżują i spędzają dużo czasu w samochodzie. Martwy telefon jest gorszy niż martwy, zwłaszcza jeśli jest używany do nawigacji. Ważne jest, aby szybko naładować telefon.

Ładowarki indukcyjne

Są najbardziej zaawansowane ze wszystkich rozwiązań. Pozwalają na bezprzewodowe ładowanie smartfona. Wystarczy, że podłączysz telefon do gniazdka elektrycznego za pomocą kabla. Nie musisz odłączać telefonu za każdym razem, gdy go używasz. Ładowanie zatrzymuje się po podniesieniu telefonu. Ładowanie będzie kontynuowane, jeśli telefon zostanie umieszczony z powrotem na ładowarce. To rozwiązanie nie będzie działać dla każdego telefonu. Technologia ta musi być dostosowana przez smartfon i zaprojektowana tak, aby pobierać energię przez indukcję.

Rodzaje złączy

Ważne jest, aby mówiąc o ładowarkach do telefonów odróżnić kostkę z wtyczką od kabla, który z jednej strony przypina się do kostki, a z drugiej do telefonu. Twój smartfon ma specyficzne złącze. Nie będzie on działał z każdym wejściem USB. Jakie są różnice między nimi?

  • USB typu A - Jest to standardowa końcówka kabla. To nie jest to samo, co zwykły kabel USB. Wejście to znajduje się zazwyczaj na końcu kabla, który podłącza się do komputera lub kostki ładowarki.
  • USB typu C jest aktualną wersją. Powinien być standardem stosowanym we wszystkich telefonach. Obsługuje USB 3.0 lub nowszy i jest kompatybilny z wszystkimi najnowszymi modelami smartfonów, co czyni go niezwykle uniwersalnym.
  • MicroUSB jest mniejszą wersją kabla USB przeznaczoną dla urządzeń mobilnych. Kabel ten nie jest tak szybki jak najnowszy USB typu C i ładowanie telefonu będzie trwało dłużej.
  • Lightning - Ten typ jest dostępny tylko w produktach Apple i pasuje tylko do urządzeń tej marki.

Przy wyborze sprzętu należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj ładowarek, ale również na złącza. Ważne jest również napięcie ładowania, natężenie prądu i inne cechy. Stworzyliśmy zestawienie, które obejmuje różnorodne akcesoria. Na podstawie wszystkich tych parametrów znajdziesz różne ładowarki do swojego telefonu. Którą z nich powinieneś wybrać dla swojego telefonu?

Jest to tradycyjna ładowarka sieciowa z kablem. Nie jest ona oddzielona od kostki, gdyż stanowi całość. Ładowarka ta jest bardzo mała i wygodna. Posiada złącze USB-C. Może naładować baterię do 70% w 30 minut przy użyciu technologii Ultra Fast Charge. Może ładować większość standardowych smartfonów przy użyciu napięcia 5 V i prądu 3 A. Można ją łatwo przenosić w torbie lub plecaku, dzięki czemu można ją zabrać ze sobą wszędzie.

Wytrzymała ładowarka samochodowa 2,4 A, 5V jest wyposażona w dwa gniazda USB. Możesz ładować do dwóch urządzeń jednocześnie, co jest świetnym rozwiązaniem, jeśli korzystasz z nawigacji lub podróżujesz w większym gronie. Wykonana jest z materiałów ognioodpornych, co oznacza, że jest wysoce bezpieczna.

Synchroniczny obwód prostowniczy zwiększa wydajność ładowania i chroni przed zakłóceniami sieciowymi, przeładowaniem, wysoką temperaturą, przegrzaniem i zwarciem. Takie akcesorium zawsze możesz mieć w samochodzie. Rozładowana bateria w telefonie, czy nawigacji już nigdy nie zaskoczy.

Do ładowania ładowarki potrzebny jest dodatkowy kabel. Dzięki dwóm portom USB możesz naładować do dwóch urządzeń. Na ten czas wystarczy dostęp do gniazdka elektrycznego. Tego typu ładowarki do telefonów mogą przydać się w każdym domu. Ładowarka jest uniwersalna, ponieważ może być używana przez wszystkich niezależnie od tego, jaki typ telefonu posiadają.

Model ten posiada napięcie wyjściowe 5 V i natężenie prądu 3,84 A. Posiada inteligentną identyfikację, dzięki której rozpoznaje protokoły ładowania i zasilania w urządzeniach. Dopasowuje sposób ładowania do specyficznych potrzeb sprzętu. Efektywność całego procesu dodatkowo poprawia obwód prostownika synchronicznego. Obwody służą do ochrony przed zakłóceniami sieciowymi, przeciążeniem napięciowym, przeładowaniem i przegrzaniem, a także zwarciami. Ładowarka jest ognioodporna, co zwiększa bezpieczeństwo podczas jej użytkowania.