Nadszedł czas na Wi-Fi 6, a ty śpisz. Sprawdzanie TP-Link RE505X


Sprawdź ofertę akcesoriów do smartfona

Powerbank Hama Power pack Supreme 24HD 24000 mAh Kup teraz
Słuchawki bezprzewodowe Hama „Spirit Pure“ Bluetooth IPX5 czarne Kup teraz
Uchwyt na telefon Hama Uniwersalny uchwyt rowerowy GSM, 5 – 9 cm Kup teraz

 

Na test wziął Wi-Fi-repeater TP-Link z tagiem cenowym blisko 2000 UAH. Dlaczego tak drogo, zapytacie? Teraz my wam powiemy.

Sporo osób nie słyszało jeszcze o Wi-Fi 6. W tym tych, którzy są zainteresowani w wysokiej technologii, regularnie kupować nowe gadżety i tak dalej.

Oczywiście, że można je zrozumieć. Jeśli masz szybkie łącze do swojego mieszkania, i spędziłeś długi czas przynajmniej dla przeciętnego routera, nie masz problemów z domowym Internetem. Dlaczego potrzebujecie więcej pasma, i tak dalej, skoro wszystko już leci?

To logiczne

.

Ale teraz przypomnij sobie, jak wiele osób mówiło to samo o przejściu z 3G na 4G. Zastanawiałem się dlaczego, prędkość jest wystarczająca.

Dziś ci sami ludzie, zobaczywszy na pasku statusu swojego smartfona ikonę 3G zamiast 4G, zaciekle przeklinają. I tak samo nazywają rodziców inżynierów swojego operatora komórkowego, jak kozę ze strony ojca i krowę ze strony matki.

Szybko przyzwyczajasz się do tego, co dobre. Dlatego Wi-Fi 6 jest szalone, aby się do niego przyzwyczaić. A już za kilka lat wyżej wymienieni cwaniacy będą drżeć, gdy poczują, że w kawiarni, do której chodzą od jakiegoś czasu, nie ma Wi-Fi 6.

NV Techno

pisało już o routerach z Wi-Fi 6

.

Teraz czas porozmawiać o przedłużaczach z Wi-Fi 6 ( nazywane są one również wzmacniaczami sygnału, repeaterami lub przedłużaczami sieci).

Ich zadanie jest takie samo jak extenderów dla poprzednich standardów Wi-Fi. Innymi słowy, kompaktowe urządzenia, które stają się częścią wspólnej sieci wydawanej przez główny router i rozszerzają jej obszar zasięgu.

Urządzenia te są wymagane w przypadku posiadania routera:

  • Masz bardzo duży obszar, a główny router nie może go pokryć
  • Masz trudny krajobraz i budynki z grubymi ścianami, co powoduje powstawanie"martwych stref" w zasięgu
  • Wierząc w teorię, że promieniowanie uczyniło z Moora człowieka, to - im bardziej fale elektromagnetyczne penetrują przestrzeń wokół nas, tym szybciej przekształcimy się z homo sapiens w homo gadgetus.

Tak więc w tym artykule krótko omówimy wrażenia po miesiącu użytkowania TP-Link RE505X - przedłużacza sieciowego z obsługą Wi-Fi w cenie 2000 UAH.

TP-Link RE505X / Foto: NVDesignTyp

TP-Link RE505X

wygląda

dość neutralnie. Jeśli urządzenie po prostu myje się w gniazdku w krzakach, szybko się do niego przyzwyczaisz i przestaniesz pamiętać.

Inaczej jest w przypadku, gdy futurystyczny design gadżetu zmusza pana domu do zastanowienia się, jak umieścić go w najbardziej widocznym miejscu.

Z drugiej strony, konstrukcja nie jest tak zła, że chcesz zabrać przedłużacz nawet miłośnikom domu.

Prostota montażuTutaj

wszystko jest proste do granic możliwości

.

TP-Link RE505X należy podłączyć do gniazdka i nacisnąć przycisk zasilania. Następnie przechodzimy do komputera (lub

smartfona), łączymy się przez Wi-Fi z otwartą siecią, która natychmiast tworzy extender, wchodzimy na stronę przeglądarki tplinkrepeater.net, pobieramy login i hasło.

Ustawienie zajmuje dosłownie minutę. Wskaż ekstenderowi sieć Wi-Fi, z którą chcesz się połączyć, aby stać się jej częścią. Następnie przedłużacz jest przeładowywany i... to wszystko.

Zapominasz o jego istnieniu. A ty znajdziesz się przytłoczony i zmotywowany.

TP-Link RE505X / Foto: NVE Effektivnosti

Tutaj, oczywiście, rozmowa staje się bardziej skomplikowana

.

W ciągu trzech-kimnatnoї mieszkanie, mokre i bardzo duże i "naskriznoї (tj.,

który jest po obu stronach budynku), posiada dobry router w całości wystarczająco. Szczególnie jeśli jest to router z Wi-Fi 6.

Urządzenia takie jak TP-Link RE505X są przeznaczone do znacznie bardziej skomplikowanych sytuacji

.

Aby zweryfikować skuteczność, niektóre eksperymenty musiały być modelowane fragmentarycznie. Przykładowo, biorąc router na balkonie na jednym końcu mieszkania, sprawdzamy prędkość dostępu do laptopa w odległym pokoju ( cztery ściany), a następnie włączamy TP-Link RE505X w korytarzu (mniej więcej

geometrycznie w środku). I zobacz, co się zmieniło.

W gruncie rzeczy zmieniło się całkiem sporo.

W powyższym scenariuszu bez TP-Link RE505X prędkość dostępu do sieci na laptopie i telewizorze spadła do 80-100 MB/s. Jednak po włączeniu TP-Link RE505X w korytarzu, prędkość wróciła do tych 160-180 Mbps, które były przed przeniesieniem routera.

Tak więc, korzyści z wzmocnienia sygnału nie są hipotetyczne, można je "poczuć".

Inna sprawa, że trzeba specjalnie symulować trudną sytuację w typowym mieszkaniu.

Jednak właścicielom większych powierzchni mieszkalnych z pewnością łatwiej będzie wymyślić scenariusz wykorzystania TP-Link RE505X.

TP-Link RE505X / Foto: NVZapomnijcie

, aby nie zanudzać Was szczegółami technicznymi, ale nie sposób nie wspomnieć o niskiej mocy, jaką zapewnia TP-Link RE505X

.

Na przykład, jest łączność z OneMesh, daje możliwość budowania rozgaluzhennoyi sieci na dużym terytorium, po prostu kupując wymaganą liczbę extenderów.

Urządzenie TP-Link RE505X może również pełnić funkcję routera, ponieważ posiada port Gigabit Ethernet.

Cena TP-Link

RE505X w momencie pisania tego tekstu wynosi 1999 UAH

.

Cena wcale nie jest niska. Ale extendery z Wi-Fi 6 są nadal dostępne. Dlatego nie chcę narzekać na cenę.

Ci, którzy kupują urządzenia z nową technologią, zawsze przepłacają. Taka jest rzeczywistość przemysłu technologicznego.

Werdykt NV 9/ 10TP-Link

RE505X - praktycznie odogniony, ale bardzo drogi. I jest to absolutna nowość. Dlatego warto skorzystać tylko z tych, którzy naprawdę potrzebują rozbudowy Wi-Fi 6.

Czytaj także:

  • Potwór, na którego zasługujemy. Wypróbowanie notebooka dla graczy ASUS ROG Zephyrus G14
  • Egzotyka. Wypróbowujemy laptopa Huawei MateBook X Pro
  • I tak go kupisz. Wypróbowanie smartfona Realme 7 Pro
  • Bardzo subtelna sprawa. Laptop Acer Swift 3
  • Nowy król budżetu? Recenzja smartfona OPPO A15s

Zapisz się na codzienny biuletyn e-mail
sekcji Techno Coroczna aktualizacja informacji o tym, jak technologia zmienia świat
Zapisz się Codziennie
o 17:00 Redaktor: Oleksiy Bondariev