Nadszedł czas na Wi-Fi 6, a ty śpisz. Sprawdzanie TP-Link RE505X

 

Na test wziął Wi-Fi-repeater TP-Link z tagiem cenowym blisko 2000 UAH. Dlaczego tak drogo, zapytacie? Teraz my wam powiemy.

Sporo osób nie słyszało jeszcze o Wi-Fi 6. W tym tych, którzy są zainteresowani w wysokiej technologii, regularnie kupować nowe gadżety i tak dalej.

Oczywiście, że można je zrozumieć. Jeśli masz szybkie łącze do swojego mieszkania, i spędziłeś długi czas przynajmniej dla przeciętnego routera, nie masz problemów z domowym Internetem. Dlaczego potrzebujecie więcej pasma, i tak dalej, skoro wszystko już leci?

To logiczne

.

Ale teraz przypomnij sobie, jak wiele osób mówiło to samo o przejściu z 3G na 4G. Zastanawiałem się dlaczego, prędkość jest wystarczająca.

Dziś ci sami ludzie, zobaczywszy na pasku statusu swojego smartfona ikonę 3G zamiast 4G, zaciekle przeklinają. I tak samo nazywają rodziców inżynierów swojego operatora komórkowego, jak kozę ze strony ojca i krowę ze strony matki.

Szybko przyzwyczajasz się do tego, co dobre. Dlatego Wi-Fi 6 jest szalone, aby się do niego przyzwyczaić. A już za kilka lat wyżej wymienieni cwaniacy będą drżeć, gdy poczują, że w kawiarni, do której chodzą od jakiegoś czasu, nie ma Wi-Fi 6.

NV Techno

pisało już o routerach z Wi-Fi 6

.

Teraz czas porozmawiać o przedłużaczach z Wi-Fi 6 ( nazywane są one również wzmacniaczami sygnału, repeaterami lub przedłużaczami sieci).

Ich zadanie jest takie samo jak extenderów dla poprzednich standardów Wi-Fi. Innymi słowy, kompaktowe urządzenia, które stają się częścią wspólnej sieci wydawanej przez główny router i rozszerzają jej obszar zasięgu.

Urządzenia te są wymagane w przypadku posiadania routera:

  • Masz bardzo duży obszar, a główny router nie może go pokryć
  • Masz trudny krajobraz i budynki z grubymi ścianami, co powoduje powstawanie"martwych stref" w zasięgu
  • Wierząc w teorię, że promieniowanie uczyniło z Moora człowieka, to - im bardziej fale elektromagnetyczne penetrują przestrzeń wokół nas, tym szybciej przekształcimy się z homo sapiens w homo gadgetus.

Tak więc w tym artykule krótko omówimy wrażenia po miesiącu użytkowania TP-Link RE505X - przedłużacza sieciowego z obsługą Wi-Fi w cenie 2000 UAH.

TP-Link RE505X / Foto: NVDesignTyp

TP-Link RE505X

wygląda

dość neutralnie. Jeśli urządzenie po prostu myje się w gniazdku w krzakach, szybko się do niego przyzwyczaisz i przestaniesz pamiętać.

Inaczej jest w przypadku, gdy futurystyczny design gadżetu zmusza pana domu do zastanowienia się, jak umieścić go w najbardziej widocznym miejscu.

Z drugiej strony, konstrukcja nie jest tak zła, że chcesz zabrać przedłużacz nawet miłośnikom domu.

Prostota montażuTutaj

wszystko jest proste do granic możliwości

.

TP-Link RE505X należy podłączyć do gniazdka i nacisnąć przycisk zasilania. Następnie przechodzimy do komputera (lub

smartfona), łączymy się przez Wi-Fi z otwartą siecią, która natychmiast tworzy extender, wchodzimy na stronę przeglądarki tplinkrepeater.net, pobieramy login i hasło.

Ustawienie zajmuje dosłownie minutę. Wskaż ekstenderowi sieć Wi-Fi, z którą chcesz się połączyć, aby stać się jej częścią. Następnie przedłużacz jest przeładowywany i... to wszystko.

Zapominasz o jego istnieniu. A ty znajdziesz się przytłoczony i zmotywowany.

TP-Link RE505X / Foto: NVE Effektivnosti

Tutaj, oczywiście, rozmowa staje się bardziej skomplikowana

.

W ciągu trzech-kimnatnoї mieszkanie, mokre i bardzo duże i "naskriznoї (tj.,

który jest po obu stronach budynku), posiada dobry router w całości wystarczająco. Szczególnie jeśli jest to router z Wi-Fi 6.

Urządzenia takie jak TP-Link RE505X są przeznaczone do znacznie bardziej skomplikowanych sytuacji

.

Aby zweryfikować skuteczność, niektóre eksperymenty musiały być modelowane fragmentarycznie. Przykładowo, biorąc router na balkonie na jednym końcu mieszkania, sprawdzamy prędkość dostępu do laptopa w odległym pokoju ( cztery ściany), a następnie włączamy TP-Link RE505X w korytarzu (mniej więcej

geometrycznie w środku). I zobacz, co się zmieniło.

W gruncie rzeczy zmieniło się całkiem sporo.

W powyższym scenariuszu bez TP-Link RE505X prędkość dostępu do sieci na laptopie i telewizorze spadła do 80-100 MB/s. Jednak po włączeniu TP-Link RE505X w korytarzu, prędkość wróciła do tych 160-180 Mbps, które były przed przeniesieniem routera.

Tak więc, korzyści z wzmocnienia sygnału nie są hipotetyczne, można je "poczuć".

Inna sprawa, że trzeba specjalnie symulować trudną sytuację w typowym mieszkaniu.

Jednak właścicielom większych powierzchni mieszkalnych z pewnością łatwiej będzie wymyślić scenariusz wykorzystania TP-Link RE505X.

TP-Link RE505X / Foto: NVZapomnijcie

, aby nie zanudzać Was szczegółami technicznymi, ale nie sposób nie wspomnieć o niskiej mocy, jaką zapewnia TP-Link RE505X

.

Na przykład, jest łączność z OneMesh, daje możliwość budowania rozgaluzhennoyi sieci na dużym terytorium, po prostu kupując wymaganą liczbę extenderów.

Urządzenie TP-Link RE505X może również pełnić funkcję routera, ponieważ posiada port Gigabit Ethernet.

Cena TP-Link

RE505X w momencie pisania tego tekstu wynosi 1999 UAH

.

Cena wcale nie jest niska. Ale extendery z Wi-Fi 6 są nadal dostępne. Dlatego nie chcę narzekać na cenę.

Ci, którzy kupują urządzenia z nową technologią, zawsze przepłacają. Taka jest rzeczywistość przemysłu technologicznego.

Werdykt NV 9/ 10TP-Link

RE505X - praktycznie odogniony, ale bardzo drogi. I jest to absolutna nowość. Dlatego warto skorzystać tylko z tych, którzy naprawdę potrzebują rozbudowy Wi-Fi 6.

Czytaj także:

  • Potwór, na którego zasługujemy. Wypróbowanie notebooka dla graczy ASUS ROG Zephyrus G14
  • Egzotyka. Wypróbowujemy laptopa Huawei MateBook X Pro
  • I tak go kupisz. Wypróbowanie smartfona Realme 7 Pro
  • Bardzo subtelna sprawa. Laptop Acer Swift 3
  • Nowy król budżetu? Recenzja smartfona OPPO A15s

Zapisz się na codzienny biuletyn e-mail
sekcji Techno Coroczna aktualizacja informacji o tym, jak technologia zmienia świat
Zapisz się Codziennie
o 17:00 Redaktor: Oleksiy Bondariev