Wcześniejsza aktualizacja. Luka odkryta w milionach urządzeń Wi-Fi


Sprawdź ofertę akcesoriów do smartfona

Powerbank Hama Power pack Supreme 24HD 24000 mAh Kup teraz
Słuchawki bezprzewodowe Hama „Spirit Pure“ Bluetooth IPX5 czarne Kup teraz
Uchwyt na telefon Hama Uniwersalny uchwyt rowerowy GSM, 5 – 9 cm Kup teraz

 

Belgijski ekspert ds. cyberbezpieczeństwa Maty Vanhoof odkrył luki, które wpływają na wszystkie obecne protokoły bezpieczeństwa Wi-Fi, w tym najnowszą specyfikację WPA3.

Nowy zestaw luk nosi nazwę FragAttacks (fragmentation and aggregation attacks), a niektóre z nich dotyczą nawet WEP, oryginalnego protokołu bezpieczeństwa Wi-Fi, który powstał w 1997 roku.

W skrócie, jest to zestaw 12 różnych luk, które potencjalnie mogą prowadzić do ataku na urządzenie lub wycieku informacji o użytkowniku, pisze Gizmodo.

Na dedykowanej stronie internetowej poświęconej FragAttacks, Vanhoof wyjaśnia, że luki te są dość trudne do wykorzystania, ponieważ wymagają od hakera "bezpośredniej interakcji z użytkownikiem" lub wykorzystania nietypowych ustawień sieciowych przez potencjalną ofiarę.

Producenci oprogramowania zaczęli już wydawać aktualizacje, które powinny chronić użytkowników przed ewentualnymi atakami. Na przykład, Microsoft wydał już trzy aktualizacje dla systemów Windows 10, Windows 8.1 i Windows 7 (

jedna, druga, trzecia), aby naprawić trzy najczęściej występujące luki. Samsung, Intel, Netgear, Cisco i wiele innych firm również wypuściło aktualizacje. Zalecamy śledzenie strony internetowej producenta routera, aby nie przegapić ważnej aktualizacji. Wiele z nich jest zebranych pod tym linkiem.

Vanhoof obiecuje więcej szczegółów na konferencji Black Hat USA, która rozpocznie się 31 lipca. Poza aktualizacjami, zalecenia są dość standardowe - nie odwiedzaj podejrzanych stron, upewnij się, że używają protokołu https i ustaw różne hasła. 

Więcej na: http://top-etui.pl