4 proste sposoby na połączenie karty identyfikacyjnej wyborcy z kartą Aadhaar


Sprawdź ofertę akcesoriów do smartfona

Powerbank Hama Power pack Supreme 24HD 24000 mAh Kup teraz
Słuchawki bezprzewodowe Hama „Spirit Pure“ Bluetooth IPX5 czarne Kup teraz
Uchwyt na telefon Hama Uniwersalny uchwyt rowerowy GSM, 5 – 9 cm Kup teraz

W poniedziałek, 20 grudnia 2021 r., rząd Indii przyjął ustawę o zmianie ustawy wyborczej (Election Laws (Amendment) Bill 2021). Dzięki temu nowemu prawu obywatele Indii będą teraz musieli połączyć swoje karty identyfikacyjne wyborców z kartami Aadhaar. W tym poradniku przedstawię Ci proste kroki, które pozwolą Ci połączyć Twój dowód osobisty wyborcy z kartą Aadhaar online.

Przeczytaj również | 2 proste sposoby na połączenie karty PAN z kartą Aadhaar online

Sposoby połączenia karty ID wyborcy z kartą Aadhaar

Kartę Aadhaar można połączyć z kartą ID wyborcy na trzy sposoby. Jeden z nich to portal NVSP (National Voteer Service Portal), drugi to wysłanie SMS-a lub wykonanie telefonu, a trzeci to wizyta u urzędnika w pobliskim stoisku.

Przez stronę internetową NVSP

Poniżej opisujemy, w jaki sposób można połączyć te dokumenty online za pośrednictwem portalu NVSP:

1. Przejdź na stronę internetową NVSP na swoim komputerze.

2. Zaloguj się używając swojego numeru telefonu komórkowego lub adresu e-mail i hasła. Jeśli nie masz jeszcze konta w NVSP, możesz się zarejestrować.

3. Po zalogowaniu się kliknij na "Szukaj na listach wyborczych" i wpisz swój stan, okręg wyborczy i dane osobowe, w tym imię i nazwisko oraz imię ojca.

Można również wyszukiwać na podstawie numeru identyfikacyjnego wyborcy.

4. Wprowadź captcha i kliknij na przycisk "Szukaj". Na ekranie zostaną wyświetlone szczegóły Twojego identyfikatora wyborcy. Kliknij na "Wszystkie szczegóły".

5. Na następnej stronie kliknij opcję "Feed Aadhaar No" (Podaj numer Aadhaar) po prawej stronie ekranu.

6. Otworzy się okienko, w którym możesz wpisać imię i nazwisko takie samo jak na karcie Aadhaar, numer Aadhaar, numer identyfikacyjny wyborcy oraz zarejestrowany numer telefonu komórkowego.

7. Po wypełnieniu tych danych kliknij przycisk wyślij.

To wszystko. Na ekranie pojawi się komunikat, że Twój wniosek o połączenie Aadhaar i Voter ID został pomyślnie zarejestrowany.

Poprzez wysłanie SMS-a

Możesz również połączyć swoją kartę Voter ID z kartą Aadhaar, wysyłając SMS na swój zarejestrowany numer. SMS należy napisać w następującym formacie:

ECILINKVoterID no . Numer kartyAadhaar i wyślij go na numer 166 lub 51969 .

Przez telefon

Możesz również połączyć kartę ID wyborcy z Aadhaar, dzwoniąc pod specjalny numer ustanowiony przez rząd. Można zadzwonić pod numer 1950 w dni powszednie między 10:00 a 17:00 i podać informacje o swoim dowodzie tożsamości wyborcy i karcie Aadhaar, aby zakończyć proces łączenia.

Przez urzędników na poziomie budki

Kartę Aadhaar i kartę ID wyborcy można również połączyć w trybie offline. Można to zrobić, składając wniosek u odpowiedniego urzędnika na poziomie kabiny (Booth Level Officer - BLO).

Alternatywnie, centra Aadhaar e-Seva oraz Centra Ułatwień dla Wyborców (Voter Facilitation Centres) będą również przeprowadzać ankiety w celu zebrania danych, które mogą być użyte do połączenia karty Aadhaar i dowodu tożsamości wyborcy. Więcej szczegółów na temat tych ankiet można uzyskać w lokalnym biurze wyborczym.

Sprawdzenie statusu powiązania Aadhaar z identyfikatorem wyborcy

Po złożeniu wniosku o powiązanie identyfikatora wyborcy z kartą Aadhaar, można ponownie sprawdzić jego status online na stronie NVSP. Oto kroki, które należy wykonać:

1. Odwiedź stronę internetową NVSP.

2. Kliknij przycisk "Śledź status wniosku".

3. Na następnej stronie wpisz swój identyfikator referencyjny, który zostanie wysłany na Twój numer telefonu, i kliknij "Track Status".

4. Po wprowadzeniu danych pojawi się powiadomienie, że zarejestrowany wniosek jest w trakcie przetwarzania.

5. Jeśli proces ten zakończy się pomyślnie, możesz również wejść na oficjalną stronę internetową UIDAI, aby sprawdzić, czy Twoja karta Aadhaar jest powiązana z identyfikatorem wyborcy.

Oto sposoby, za pomocą których można bez problemu połączyć swój dowód osobisty wyborcy z kartą Aadhaar. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z połączeniem tych dwóch dokumentów, daj nam znać w komentarzach poniżej!

Możesz również śledzić nas, aby uzyskać najnowsze wiadomości techniczne w Google News, porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołączyć do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybować kanał GadgetsToUse Youtube, aby uzyskać najnowsze filmy z recenzjami.