Uruchomiono] 11 ukrytych faktów i funkcji JioPhone Next, które powinieneś znać


Sprawdź ofertę akcesoriów do smartfona

Powerbank Hama Power pack Supreme 24HD 24000 mAh Kup teraz
Słuchawki bezprzewodowe Hama „Spirit Pure“ Bluetooth IPX5 czarne Kup teraz
Uchwyt na telefon Hama Uniwersalny uchwyt rowerowy GSM, 5 – 9 cm Kup teraz

Aktualizacja: Po kilku zapowiedziach, Reliance Jio w końcu oficjalnie zaprezentowało dziś telefon JioPhone Next, ogłaszając jego cenę, specyfikację i szczegóły dotyczące dostępności. Telefon będzie dostępny od Diwali, 04 listopada, w cenie 6 499 Rs. Można go jednak nabyć już za 1 999 Rs., a resztę zapłacić za pośrednictwem EMI. Czytaj dalej, aby poznać wszystkie szczegóły.

Pełna specyfikacja telefonu JioPhone Next

Spis treści

 • Pełna specyfikacja telefonu JioPhone Next
 • Cena i plany taryfowe telefonu JioPhone Next
 • Dostępność telefonu JioPhone Next
 • Ukryte funkcje telefonu JioPhone Dalej
  • Starsza, ale solidna konstrukcja
  • Procesor Qualcomm
  • PragatiOS
  • Automatyczne aktualizacje oprogramowania
  • Główny aparat 13MP
  • Asystent głosowy
  • Funkcja głośnego czytania
  • Funkcja tłumaczenia
  • Długi czas pracy na baterii
  • Wyprodukowano w Indiach
  • Przystępna cena
 • 5,45-calowy wyświetlacz HD+ (1440 x 720 pikseli) z ochroną Gorilla Glass 3
 • Czterordzeniowy procesor Snapdragon 215 1,3 GHz z układem graficznym Adreno 308.
 • 2GB RAM i 32GB pamięci masowej (z możliwością rozszerzenia do 512GB)
 • Android 11 (Go Edition) z systemem Pragati OS
 • Tylna kamera 13MP z autofokusem i przednia kamera 8MP z autofokusem
 • Bateria o pojemności 3500 mAh
 • Gniazdo 3,5 mm, radio FM, 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS, micro USB.

Cena i plany taryfowe JioPhone Next

Telefon JioPhone można kupić w cenie 1 999 zł, a pozostałą kwotę można zapłacić za pośrednictwem opcji EMI w ciągu 18 lub 24 miesięcy. Plany EMI z danymi i korzyściami głosowymi zaczynają się od Rs. 300 miesięcznie. Można też kupić telefon bez żadnego planu za Rs. 6499.

Dostępność telefonu JioPhone Next

Telefon JioPhone Next będzie dostępny od Diwali, czyli od 4 listopada. Będzie go można kupić za pośrednictwem 30 000 partnerów detalicznych JioMart Digital z opcjami finansowania bez użycia papieru.

Można go również kupić na stronie Jio.com lub w sklepie Jio offline. Ponadto, aby kupić nowy telefon JioPhone, wystarczy wysłać "Cześć" na numer 70182-70182 w aplikacji WhatsApp.

Wcześniej: JioPhone Next jest jednym z najbardziej oczekiwanych smartfonów tego roku po jego ogłoszeniu w czerwcu na corocznym spotkaniu firmy. Miał on zostać wprowadzony na rynek we wrześniu, ale z powodu braku chipów telefon został opóźniony. Teraz JioPhone Next ma wreszcie trafić na rynek w Diwali 2021. Przed oficjalną premierą w Internecie pojawiły się informacje o niektórych ukrytych funkcjach telefonu JioPhone Next. Czytaj dalej, aby poznać szczegóły.

Ukryte funkcje telefonu JioPhone Next

Firma Jio opublikowała nowy teaser telefonu JioPhone Next na swoim kanale YouTube. Ten teaser, zatytułowany "Making of JioPhone Next", nie tylko prezentuje wygląd smartfona, ale także ujawnia kilka ukrytych funkcji nadchodzącego telefonu JioPhone. Poznajmy wszystkie te rzeczy.

Starsza, ale solidna konstrukcja

Jak widać na filmie, JioPhone Next wydaje się mieć starszą konstrukcję, taką jak smartfony z lat 2017-18. Teaser pokazuje telefon z grubszymi ramkami na górze i na dole, pojedynczym aparatem i logo Jio z tyłu, przyciskami głośności i zasilania po prawej stronie oraz portem MicroUSB na dole.

Tego typu konstrukcja jest zrozumiała, biorąc pod uwagę, że telefon będzie dostępny w przystępnej cenie.

Procesor Qualcomm

Jio już niedawno ogłosiło, że następny telefon Jio będzie napędzany przez procesor Qualcomm. Teaser również sugeruje układ Qualcomm, ale inne szczegóły na jego temat nie zostały ujawnione. Spodziewamy się, że JioPhone Next może być napędzany przez low-endowy chipset z serii Snapdragon 200.

PragatiOS

Najbardziej interesującą cechą telefonu JioPhone Next będzie zupełnie nowy system PragatiOS. Ta nowa skórka oprogramowania oparta na systemie Android 11 została stworzona wspólnie przez Google i Jio. Będzie ona bardzo łatwa w użyciu, ponieważ została zaprojektowana z myślą o początkujących użytkownikach smartfonów w Indiach.

JioPhone Next będzie obsługiwał wszystkie aplikacje androidowe i będzie wyposażony w wiele aplikacji Jio. Będzie również wyposażony w Sklep Play, więc użytkownicy będą mogli pobierać stamtąd inne aplikacje.

Automatyczne aktualizacje oprogramowania

Jio obiecuje również oferować aktualizacje OTA dla tego telefonu. Użytkownicy nie będą więc musieli martwić się o przestarzałe oprogramowanie, ponieważ aktualizacje będą udostępniane drogą radiową, a telefon będzie je otrzymywał automatycznie. Co więcej, telefon będzie również otrzymywał aktualizacje poprawek bezpieczeństwa.

Główny aparat 13MP

JioPhone Next będzie wyposażony w pojedynczy aparat 13MP z tyłu. Zgodnie z teaserami, aparat ma kilka trybów fotograficznych, aby pomóc użytkownikom uchwycić zdjęcia we wszystkich ustawieniach. Na przykład, będzie miał tryb "portretowy", aby uchwycić zdjęcia z rozmytym tłem.

Będzie też tryb nocny, który pomoże użytkownikom robić zdjęcia przy słabym oświetleniu. W aparacie będą też fabrycznie zainstalowane niestandardowe filtry AR związane z indyjskimi emocjami i festiwalami.

Asystent głosowy

Kolejną unikalną funkcją, którą będzie posiadał JioPhone Next, jest asystent głosowy. Pomoże on użytkownikom sterować urządzeniem za pomocą głosu. Za pomocą asystenta głosowego można między innymi otwierać aplikacje, zarządzać ustawieniami i przeglądać Internet.

Funkcja czytania na głos

Dostępna jest także funkcja Czytaj na głos, która wypowiada wszystko, co znajduje się na ekranie. Jeśli użytkownicy mają już za dużo czasu spędzonego na ekranie, ta funkcja jest dla nich najlepsza. Co więcej, użytkownicy mogą usłyszeć treść na ekranie w wybranym przez siebie języku.

Funkcja tłumaczenia

Kolejną funkcją zapewniającą dostępność jest "Tłumacz", która pomaga użytkownikom przetłumaczyć dowolną treść na zrozumiały dla nich język. Korzystając z telefonu JioPhone, można więc łatwo przeczytać dowolną treść, nawet w obcym języku, i to w swoim ojczystym.

Długi czas pracy na baterii

Oczekuje się, że nowy telefon JioPhone będzie wyposażony w baterię o pojemności około 3000 mAh. Ponadto, system Pragati OS został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić optymalną wydajność przy jednoczesnym zachowaniu żywotności baterii.

Wyprodukowano w Indiach

Firma Jio ujawnia również na filmie, że JioPhone Next jest w całości "Made in India". Telefon jest montowany w Tirupati, w stanie Andhra Pradesh, we współpracy z firmą Neolync, zajmującą się produkcją elektroniki.

Przystępna cena

Podobnie jak inne usługi Jio, tak i poprzedni telefon, JioPhone Next będzie smartfonem w przystępnej cenie. Firma twierdzi, że dzięki telefonowi JioPhone Next chce udostępnić masom doświadczenie korzystania ze smartfonów.

Ponadto, ponieważ telefon jest w całości montowany lokalnie, co pomoże również obniżyć koszty jego produkcji. Zgodnie z doniesieniami, cena JioPhone Next może wynosić od 5000 do 7000 rupii.

JioPhone Next ma zostać wprowadzony na rynek w przyszłym miesiącu z okazji święta Diwali, więc będzie dostępny do kupienia na początku listopada.

Możesz również śledzić nas, aby uzyskać natychmiastowe wiadomości techniczne w Google News lub porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołącz do grupy GadgetsToUse Telegram lub subskrybuj kanał GadgetsToUse Youtube, aby uzyskać najnowsze filmy z recenzji.